Nov 29

Cupa 1 Decembrie – 28.11 – 01.12.2013 Satu Mare

DSC_0100

DSC_0096

DSC_0089

 

 

DSC_0108

Floretă Masculin

Copii 1

Copii 2 

Speranțe

Cadeți

DSC_0094

DSC_0105

DSC_0104

 

 

 

 

 

 

 

 Floretă Feminin

Copii 1

Copii 2

Speranțe

Cadeți

Nov 24

C.N. Cadeți 21 – 24.11.2013 București

DSC_0074

Floretă Masculin

Individual

Echipe

Floretă Feminin

Individual

Echipe

Nov 01

Cupa de TOAMNĂ – 01 – 03.11.2013

10-11 ani

Floretă Masculin

Copii 1 – 12/13 ani

Copii 2 – 10/11 ani

Copii 3 – 8/9 ani

Speranțe

Floretă Feminin

Copii 1 – 12/13 ani

Copii 2 – 10/11 ani

Copii 3 – 8/9 ani

Speranțe

ÎNCEPĂTORI

Categoria 1

Categoria 2

Oct 24

C.N. Speranțe 24 – 27.10.2013 București

           FELICITĂRI COPII !!!!!   

               Echipele de floretă feminin – Andreea GHEORGHE, Ilinca RUSU, Karina VIȘAN, Rebeca CÂNDESCU – și de floretă masculin – Alexandru SÎRB, Axelandru PÎRVA, Gabriel ALBEANU – ale clubului nostru au obținut medaliile de bronz la C.N. Speranțe, competiție care s-a desfășurat în perioada 24 – 27.10.2013 în sala de scrimă a C.S.A. Steaua București.

                    Felicitări și foștilor sportivi ai ACS Balestra – Anca SĂVEANU, Ioana MISTRIC, Raluca DRĂGHICI, Cristian CÂNDESCU, Daniel HERGAN, Silviu ROȘU – în prezent legitimați la C.S.A. Steaua București, pentru titlurile de campioni și pentru medaliile de argint obținute la această competiție.

Floretă Masculin

Individual – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Echipe – EchipeTablou 16Tablou 5/8Clasament

 

Floretă Feminin

Individual – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Echipe – EchipeTablou 8Tablou 5/8Clasament

Jul 03

Rezultatele sportivilor ACS Balestra la Campionatul Național de Copii – 2013

DSC_0048

Echipe 2Balestrieni 2

 

 

 

 

 

Echipa ACS Balestra participantă la Campionatul Național de Copii, ediția București – 2013, compusă din 42 de sportivi ( 24 băieți și 18 fete ), a obținut următoarele rezultate :

 

Floretă Masculin  -  3 Aur - 3 Argint - 3 Bronz - 7 Finaliști

Copii 3 – 16 participanți

LOC 1 – Mihnea SURCEL

LOC 2 – Luca HERGAN

LOC 3 – Tudor RUSU

LOC 7 – Mihai TOADER

Copii 2 – 24 participanți

LOC 2 – Vlad ROȘU

LOC 5 – Radu BURCEA

LOC 6 – MIhai ȚIGĂU

LOC 7 – Petru SURCEL

LOC 8 – Radu MOCANU

LOC 10 – Radu BĂLAN

LOC 12 – Justin ALBEANU

LOC 14 – Mihnea VOICU

LOC 20 – Mihai NIȚU

Copii 1 – 29 participanți

LOC 1 – Silviu ROȘU

LOC 3 – Alexandru PÎRVA

LOC 3 – Justin RADU

LOC 6 – Alexandru SÎRB

LOC 7 – Daniel HERGAN

LOC 11 – Eugen IONESCU

LOC 12 – Alexandru TOADER

LOC 14 – Răzvan CRISTIAN

LOC 15 – Ștefan NEAMȚU

LOC 18 – Gabriel ALBEANU

LOC 29 – David ANGHEL

Echipe – 11 echipe participante

LOC 1 – ACS BALESTRA 1

– Silviu ROȘU – Daniel HERGAN – Alexandru PÎRVA – Alexandru SÎRB

LOC 2 – ACS BALESTRA 2

– Eugen IONESCU – Justin RADU – Ștefan NEAMȚU – Răzvan CRISTIAN

LOC 5 – ACS BALESTRA 3

– Gabriel ALBEANU – Alexandru TOADER – Radu MOCANU – Justin ALBEANU

LOC 6 – ACS BALESTRA 4

– Radu BĂLAN – Vlad ROȘU – Mihai ȚIGĂU – Petru SURCEL

LOC 10 – ACS BALESTRA 5

– Radu BURCEA – Mihai NIȚU – Mihnea VOICU

 

Floretă Feminin  –  3 Aur - 4 Argint - 2 Bronz - 5 Finaliste

 Copii 3 – 16 participante

LOC 1 – Andreea DINCĂ

LOC 2 – Irina BARBU

LOC 3 – Cătălina APOSTOL

LOC 6 – Alexandra TĂNASE

LOC 7 – Maria TĂNASE

LOC 10 – Ioana GHENȚA

LOC 12 – Mara NEAGU CULEA

Copii 2 – 21 participante

LOC 2 – Crina POPA

LOC 12 – Maria STĂNESCU

LOC 15 – Andreea GULIMAN

Copii 1 – 26 participante

LOC 1 – Rebeca CÂNDESCU

LOC 2 – Anca SĂVEANU

LOC 3 – Raluca DRĂGHICI

LOC 5 – Bianca ONEA

LOC 6 – Teodora BĂLOIU

LOC 7 – Ilinca RUSU

LOC 10 – Miruna LAZĂR

LOC 23 – Karina VIȘAN

Echipe – 9 echipe participante

LOC 1 – ACS BALESTRA 1

– Rebeca CÂNDESCU – Teodora BĂLOIU – Raluca DRĂGHICI – Anca SĂVEANU

LOC 2 – ACS BALESTRA 2

– Crina POPA – Ilinca RUSU – Miruna LAZĂR – Bianca ONEA

LOC 9 – ACS BALESTRA 3

– Andreea GULIMAN – Maria STĂNESCU – Karina VIȘAN

Spadă Masculin - 2 Finaliști

Copii 1 – 59 participanți

LOC 5 – Silviu ROȘU

LOC 6 – Alexandru SÎRB

LOC 14 – Alexandru PÎRVA

PALMARES :

18 Medalii - 6 Aur - 7 Argint - 5 Bronz - 14 Sportivi clasați în primii 8

 

La obținerea acestor frumoase rezultate au contribuit și antrenorii  : Denisa BERINDEI, Bogdan SOROCEANU, Mihai PREDESCU, Ionuț GHEORGHIȚOAIA, Petre DUCU și Florin GHEORGHE.

 

MULȚUMIM COPII, SUNTEȚI MINUNAȚI !!!

MULȚUMIRI TUTUROR SUSȚINĂTORILOR ACS BALESTRA !!!

Jun 29

Campionatul Național Copii – 2013

Medalii 2

REZULTATE LIVE !!!

 Floretă Masculin 

Copii 1 – 12/13 ani

Copii 2 – 10/11 ani

Copii 3 – 8/9 ani

Echipe

 Floretă Feminin

Copii 1 – 12/13 ani

Copii 2 – 10/11 ani

Copii 3 – 8/9 ani

Echipe

 Spadă Masculin

Copii 1 – 12/13 ani – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

May 31

Cupa STEBAL – 2013

attachment (1) (1)

DSC_0001a

 

 

 

 

 

DSC_0005a

 

 

 

 Floretă Masculin

Copii 1 – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Copii 2 – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Copii 3 – Grupe Tablou eliminare – Clasament

Speranțe – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Cadeți – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

 Floretă Feminin

Copii 1 – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Copii 2 – Grupe - Tablou eliminare – Clasament

Copii 3 – Grupe Tablou eliminare – Clasament

Speranțe – Grupe Tablou eliminare – Clasament

Cadeți – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

   Începători

Începători Mixt 6 – 8 ani – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Începători Mixt 9 – 12 ani – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

 

MULȚUMIM BGS – DIVIZIA MEDICALĂ !!!

MULȚUMIM CORA LUJERULUI !!!

Apr 27

Cupa de PRIMĂVARĂ – 2013

Primavara

 Floretă Masculin

DSC_0058DSC_0060

DSC_0042

 

 

 

 

 

 

 

Copii 1 – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Copii 2 – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Copii 3 – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

  Floretă Feminin

DSC_0006DSC_0003

DSC_0002

 

 

 

 

 

 

 

Copii 1 – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Copii 2 – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Copii 3 – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

     Începători

DSC_0049DSC_0043

 

 

 

 

 

 

 

Începători Fete – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Începători Băieți – Grupe – Tablou eliminare – Clasament

Apr 25

FELICITĂRI ANCUȚA, RALU, REBE, ANDREEA, TEO, SLIV, AXEL, DANI, ALEX, BIBER, RAZVAN, LUCA …

Sala

Balestra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   În perioada 19 – 21 Aprilie sportivii clubului nostru au participat la “CUPA COPILULUI”, competiție organizată de către Federația Turcă de Scrimă, în orașul Alanya. Competiția, la care au participat sportivi din 5 țări, Turcia, Bulgaria, Georgia, Kuwait și România, a fost organizată la categoriile 10-11 ani și 12-13 ani, individual și echipe.

Mascind

baieti

 

 

 

 

 

 

 

 

      La categoria 10-11 ani masculin, unde au participat 60 de sportivi, singurul reprezentant al clubului nostru, Luca HERGAN, s-a clasat pe locul 7, fiind învins în sferturi de bulgarul Emanuil Popov, câștigătorul competiției. Categoria mai mare, 12-13 ani, unde au participat 86 de sportivi, a fost căștigată de sportivul nostru Silviu SLIV ROȘU, acesta învingând în sferturi pe Daniel DANI HERGAN, locul 8 la final, iar în semi-finale de Alexandru AXEL PÎRVA, acesta clasându-se pe locul 3. Ceilalți reprezentanți ai clubului nostru s-au clasat : Alexandru ALEX SÎRB locul 17, Justin BIBER RADU locul 18, Răzvan CRISTIAN locul 25.

 

Femind

fete

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  În proba feminină am avut reprezentante doar la categoria 12-13 ani. Sportivele noastre s-au comportat excelent, ocupând, dintr-un total de 68 de sportive, toate cele 3 trepte ale podiumului: locul 1 – Anca SĂVEANU, locul 2 – Raluca RALU DRĂGHICI, locul 3 – Rebeca REBE CÂNDESCU și Andreea GHEORGHE iar Teodora TEO BĂLOIU s-a clasat pe locul 9.

                         mascechfemech                    Evoluția foarte bună de la individual a fost continuată și la proba pe echipe. La masculin, dintr-un total de 19 echipe, câștigătoare a fost echipa ACS BALESTRA 1 – Sliv ROȘU, Axel PÎRVA și Dani HERGAN, echipa ACS BALESTRA 2 – Alex SÎRB, Biber RADU și Răzvan CRISTIAN, s-a clasat pe locul 3. La feminin, unde au participat 14 echipe, câștigătoare a fost echipa ACS BALESTRA 1 – Ancuța SĂVEANU, Rebe CÂNDESCU și Ralu DRĂGHICI, celelalte reprezentante ale clubului nostru, Andreea GHEORGHE și Teo BĂLOIU au facut echipă cu sportiva Radostina KOSTOVA, Bulgaria, locul 19 la individual, și s-au clasat pe locul 3.

                  noi                     FELICITĂRI COPII !!!!

                    ACS BALESTRA MULȚUMEȘTE TUTUROR CELOR CARE SPRIJINĂ ȘI CONTRIBUIE LA OBȚINEREA ACESTOR PERFORMANȚE !!!

Mar 25

Challenge WRATISLAVIA – 2013

Felicitări SLIV !!!

Rezultatele sportivilor care au participat la Challenge Wratislavia în Wroclaw, Polonia:

Balestra

Feminin

14 - 15 ani  -  130 participante
   MOCANU Ioana - loc 62
   SÂRBU Teodora - loc 73    
12 - 13 ani  -  164 participante
   CÂNDESCU Rebeca - loc 10
   SĂVEANU Anca - loc 11
   GHEORGHE Andreea - loc 15
   RUSU Ilinca - loc 23
   BĂLOIU Teodora - loc 104
   ONEA Bianca - loc 115
   BRATICEVICI Bianca - loc 118
   DIACONESCU Cătălina - loc 129
10 - 11 ani  -  102 participante
   POPA Crina - loc 14
Sliviu Roșu

Masculin

14 - 15 ani  -  155 participanți
   CÂNDESCU Cristian - loc 37
12 - 13 ani  -  222 participanți
   ROȘU Silviu - loc 7
   PÎRVA Alexandru - loc 11
   HERGAN Daniel - loc 33
   RADU Justin - loc 55
   CRISTIAN Răzvan - loc 74
10 - 11 ani  -  161 participanți
   MOCANU Radu - loc 67
   HERGAN Luca - loc 91

 

Older posts «

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE